Elverum torsdag 31. juli
Åpningskonsert Festspillene i Elverum
Dirigent: Bjarte Engeset
Solist: Lars Anders Tomter, bratsj
Søderlind: Bratsjkonsert (urframføring)
Brahms: Symfoni nr. 3
Elverum tirsdag 5. august og på Youngstorget, mandag 11. august
Populærkonsert Festspillene i Elverum og på Youngstorget
Dirigent: Terje Boye Hansen
Solist: Isa Gericke, sopran / Tine Thing Helseth, trompet (kun Oslo)
Konferansier: Asgeir Borgemoen
Medvirkende: Forsvarets Stabsmusikkorps
Glinka: Ruslan & Ludmila
Puccini: Si. Mi Chiamano Mimi, fra La Bohème
Bizet: Micaelas aria, fra Carmen
Bernstein: Symfoniske Danser fra West Side Story
Gershwin: Introduksjon fra Porgy & Bess
Gershwin: Summertime fra Porgy & Bess
Gershwin: Somebody loves me
Lehar: Meine Lippen, fra Giuditta
Rossini / Westby: Wilhelm Tell Overtyre (kun Oslo)
Tsjaikovskij: 1812 Overtyre
Elverum søndag 10. august / Stavanger tirsdag 12. august
Avslutningskonsert Festspillene i Elverum og Stavanger
Dirigent: Eivind Gullberg Jensen
Solist: Tine Thing Helseth, trompet
Hummel: Trompetkonsert
Mahler: Symfoni nr. 7
Utstein Kloster torsdag 14. august
Kammermusikkonsert i samarbeid med Camerata Scotland
Buxton Orr: A Celtic Suite
Malcolm Arnold: Three Shanties for Wind Quintet
Eddie McGuire: Air and Slip Jig
Schubert: Oktett (utdrag)
Nystedt: Pia Memoria – Requiem for Nine Brass Instruments
Konsertene i Stavanger inngår i programmet for Kulturhovedstaden Stavanger2008.

Gratis kammerkonserter på Galleri Oro, Elverum, med medlemmer av Ungdomssymfonikerne. Datoer kommer senere

Vi tar forbehold om endringer.

ORKESTERMEDLEMMER 2008

Konsertmester:  Guro Asheim

Fiolin: Maria Araceli Morales Ahumada, Guro Asheim, Nora Myrset Asheim, Gro Hole Austgulen, Luis Miguel Garcia Bailón, Elin Marie Christensen, Gustaf Ekeberg, Elise Marie Endresen, Mari Ystanes Fjeldstad, Torstein Teigum Gjertsen, Daniel Gil Gimeno, Antón Carballo González, Máximo Aroca González, Victor Cordoba Guevara, Andreas Haug, Hilde Kolstad Huse, Natalia Cid Iriarte, Ragnhild Lien, Bernat Piqué Marré, Arnfinn Neverdal, Julia Pichler, Ingvild Ranum, Åsa Ree, Kaja Constance Rogers, Marcos Sanjuán Sanjuán, Jörg Schwartz, Ana Maria Martinez Sedes, Iben Cathrine Simonsen, Odd Sonntag, Dao Hai Thanh, Irene Vilaplana-Monzó, Therese Regine Winther.

Bratsj: Gonzalo López Ciruelos, Torunn Johanna Uglem Falnes, Morten Hagir, Marthe Grimsrud Husum, Samuel Sauter, Sophia Siebicke, Aslak Wøllo Sørgaard, Fredrikke Tordhol, Karolina Twardzik, Cecilia Anne Wilder, Ignacio Denia Zoroa, Elisabeth Nesttun Øyen.

Cello: Roar Bye Blåsmo, Oleguer Aymami Busqué, Ida Malene Christensen, Elise Angelika Eide, Stina de Frumerie, José Benito Torres González, David Schwartz, Eyvind Michael Skretting, Siri Snortheim, Jan-Øyvind Grung Sture, Mari Marte Waaler Wærvågen.

Kontrabass: Bjørn Nordstoga Eide, Matan Gurevitz, Miri Katzev Sanitago Costa Martinez, Nikolai Hatløy Matthews, Clara Panozzo, Maria Cristina Ortego Pérez, Hjalmar Høeg Rønningen, Jo Fougner Skaansar.

Fløyte: Jana Cuske, Berit Hella Lindberg, Guro Pettersen, Anita Schinharl, Ida Marie Sørmo.

Obo: Lena Brandvoll, Marit Lien Nilsen, Marianne Svenning, Elin Torp.

Klarinett: Tine Maj Antonsen, Janine Neugebauer, Gry Klarskov Nielsen, Solveig Nordbye, Olav Bakke.

Fagott: Linus Berglund, Leann Currie, Sarah Dieter, Eline Solum Gran.

Saksofon: Åsmund Devold.

Horn: Johannes Birk, Benedikte Elnes, Thor Anders T. Eriksen, Maria Flaate, Cecilie Hoel.

Trompet: Jørgen Arnesen, Camilla Stangjordet Bjerkelund, Jens Forus, Martin Simonsen.

Trombone: Frøydis Aslesen, Ingebjørg Bruket, Pål Vidar Kragstad.

Euphonium: Bente Illevold.

Tuba: Berger Iver Færder.

Pauker / slagverk: Anders Kregnes Hansen, Geir Johansen, Andrei Kassatkine, Eivind Siljeholm, Thomas Peder Reng Thomsen, Heming Valebjørg.

Harpe: Ida Aubert Bang, Maria Brynborg Hoen.

Gitar: Daniel Kafkas.

Mandolin: Jo Sølve Dalane.

Piano/Celesta: Torhild Fimreite.