Konsertkalender 2007

Torsdag 2. august kl 19:00
Åpningskonsert Festspillene i Elverum
Dirigent: Eivind Aadland
Solist: Truls Mørk, cello
Sergei Prokofiev: Sinfonia Concertante
Peter Tjaikovskij: Symfoni nr. 5
Mandag 6. august kl 22:00
Populærkonsert i Elverums hovedgate!
Konsert Festspillene i Elverum
Brazz Brothers: Sketches of Africa
Søndag 12. august kl 19:00
Avslutningskonsert Festspillene i Elverum
Dirigent: Ole Kristian Ruud
Solist: Leif Ove Andsnes, klaver
Richard Strauss: Don Juan
Maurice Ravel: Suite nr 2 fra Daphnis & Chlöé
Johannes Brahms: Klaverkonsert nr 2
Mandag 13. august, Oslo Konserthus, Oslo Kammermusikkfestival kl 19:00
og tirsdag 14. august, Stavanger Konserthus kl 19:30
Dirigent: Ole Kristian Ruud
Solist: Leif Ove Andsnes, klaver
Richard Strauss: Don Juan
Maurice Ravel: Suite nr 2 fra Daphnis & Chlöé
Johannes Brahms: Klaverkonsert nr 2

Konserten i Stavanger inngår i programmet for Year of the Voice 2007 som arrangeres av Kulturhovedstaden Stavanger2008.
Gratis kammerkonserter på Galleri Oro, Elverum, med medlemmer av Ungdomssymfonikerne lørdag 4. og torsdag 9. august kl. 13:30.

ORKESTERMEDLEMMER 2007

Konsertmestere:  Guro Asheim (1. prog.), Hannah Wilder (2. prog.), Benedikte Kyllingstad (3. prog.)

Fiolin: Vilde Sandve Alnæs, Guro Asheim, Nora Asheim, Andreas Bjørkås, Gustaf Ekeberg, Elise Marie Endresen, Mari Ystanes Fjeldstad, Sunniva Carmen Fossum, Torstein Teigum Gjertsen, Cordula Glitsch, Oda Solheim Hammerstad, Camilla Helen Heiervang, Isa Caroline Holmesland, Hilde Kolstad Huse, Tomas Kadlubiec, Benedikte Kyllingstad, Ragnhild Lien,  Ingrid Berg Melhus, Arnfinn Neverdal, Ingvild Ranum, Arild Rohde, Massimo Rosa, Johannes Leonard Rusten, Jörg Schwartz, Heidi Pedersen Skåtøy, Odd Sonntag, Karolina Szymanowska, Hannah Catherine Wilder, Krzysztof, Wojcikowski, Waldemar Jan Wojcikowski.

Bratsj: Tor Fredrik Hove, Marcela Kostkova, Sigrid Lien, Guro Lysaker Næss, Johannes Rusten, Gorjana Stoiljkovic, Aslak Wøllo Sørgaard, Cecilia Anne Wilder, Elisabeth Nesttun Øyen.

Cello: Roar Bye Blåsmo, Elise Angelika Eide, Stina de Frumerie, Iselin Holmedal Gjelstad, Einar Halle, Sarah Høigilt, Hanne Kyllingstad, Kjell Magne Aspenes Robak, Ingvild Nesdal Sandnes, David Schwartz, Eyvind Michael Skretting, Kristine Solberg, Jan-Øyvind Grung Sture, Mari Marte Waaler Wærvågen.

Kontrabass: Charlotte Halkier, Per Kaneskog, Nikolai Matthews, Morten Nome, Jorun Perander, Ingvild Maria Pettersen, Jo Fougner Skaansar, Eric Tillberg, Inga Margrete Aas.

Fløyte: Jana Cuske, Guro Pettersen, Anita Schinharl, Ida Marie Sørmo.

Obo: Lena Brandvoll, Kari Hvalby, Marianne Svenning.

Klarinett: Janine Neugebauer, Gry Klarskov Nielsen, Beatrice F. Seyzeriat, Kari Ulheim.

Fagott: Sarah Dieter, Magnus Kvam, Are Bøen Lauritzen, Anne Marie Nordbø, Ingunn Fjellang Sæther.

Horn: Johannes Birk, Thor Anders T. Eriksen, Maria Flaate, Cecilie Hoel, Ingebjørg Sofie Larsen, Mari Rui Nygard.

Trompet: Jørgen Arnesen, Camilla Stangjordet Bjerkelund, Jens Forus, Anne Solberg.

Trombone: Ingebjørg Bruket, Pål Vidar Kragstad, Wenche Tjentland.

Tuba: Berger Iver Færder.

Pauker / slagverk: Anders Kregnes Hansen, Geir Johansen, Andrei Kassatkine, Sindre Sætre, Thomas Peder Reng Thomsen, Helene Selle, Hans Petter Vabog, Heming Valebjørg.

Harpe: Ida Aubert Bang, Maria Brynborg Hoen.

Celesta: Julia Strelchenko.