Torsdag 3. august 19:00 i Elverumshallen
Åpningskonsert Festspillene i Elverum
Dirigent: Rolf Gupta
Solist: Jean Guihen Queyras, cello
Joseph Haydn: Cellokonsert i C-dur
Gustav Mahler: Symfoni nr. 5
Mandag 7. august 19:00 i Elverumshallen
Populærkonsert!
Konsert Festspillene i Elverum
Dirigent: Nick Davies
Gjesteartist: Silje Nergaard m/ band
Program inneholder bl.a.:
John Williams: Harry Potter Symphonic Suite
Jerome Moross: Theme from The Big Country
Trevor Jones: Cliffhanger
John Williams: ET-Adventures on Earth
Silje Nergaard: Be still my heart, Japanese Blue m.m.
Søndag 13. august 19:00 i Elverumshallen
Avslutningskonsert Festspillene i Elverum
Dirigent: Joseph Swensen
Solist: Solveig Kringlebotn
Magnar Åm: det er ‘kje snøen som fell, det er me som stig (Urframføring)
Ludvig Irgens-Jensen: Japanische Frühling
Jean Sibelius: Symfoni nr 5
Tirsdag 15. august 20:00, Konzerthaus am Gendarmenmarkt, Berlin
Dirigent: Joseph Swensen
Solist: Solveig Kringlebotn
Magnar Åm: det er ‘kje snøen som fell, det er me som stig
Ludvig Irgens-Jensen: Japanische Frühling
Jean Sibelius: Symfoni nr. 5
Gratis kammerkonserter på Galleri Oro, Elverum, med medlemmer av Ungdomssymfonikerne:  tirsdag 8. august og torsdag 10. august kl. 13:00.

ORKESTERMEDLEMMER 2006

Konsertmestere:  Johannes Leonard Rusten (1. prog), Guro Asheim (2. prog), Brynjar Schulerud Bilsbak (3. prog)

Fiolin: Oda Benedikte Forberg Almås, Guro Asheim, Anja Aubert Bang, Irena Banjeglav, Alette Beier, Brynjar Schulerud Bilsbak, Andreas Bjørkås, Christiane Eidsten Dahl, Tine Elgsæther, Mari Ystanes Fjeldstad, Sunniva Carmen Fossum, Cordula Glitsch, Gudny Thora Gudmendsdottir, Oda Solheim Hammerstad, Camilla Helen Heiervang, Isa Caroline Holmesland, Hilde Kolstad Huse, Cecilie Husevåg, Aslak Juva, Tomas Kadlubiec, Hilde Kjøll, Benedicte Kyllingstad, Ragnhild Lien,  Ingrid Berg Melhus, Anders Melhus, Siri Myrvang, Arnfinn Neverdal, Jasmina Perkic, Ingvild Ranum, Emiliano Ricciardi, Johannes Leonard Rusten, Heidi Pedersen Skåtøy, Hannah Catherine Wilder, Per Waagø, Åse Våg Aaknes.

Bratsj: Signe Just Boe, Gustaf Ekeberg, Karoline Vik Hegge, Tor Fredrik Hove, Marcela Kostkova, Milica Mihailovic, Gunnhild L. Nordahl, Melanie Lucilla Packer, Jasna Simonovic, Jonatan Schøyen Sjølin, Aslak Wøllo Sørgaard, Øystein Otnem Torp, Cecilia Anne Wilder, Anne Våg Aaknes.

Cello: Roar Bye Blåsmo, Rosamund Brown, Stina de Frumerie, Diego Alonso Garcia, Iselin Holmedal Gjelstad, Einar Halle, Sarah Høigilt, Pål Bakken Johansen, Hanne Kyllingstad, Kyrre Murel, Kjell Magne Aspenes Robak, Eyvind Michael Skretting, Jan-Øyvind Grung Sture, Bao Jun Zhang.

Kontrabass: Nils A. Bergaust, Charlotte Halkier, Per Kaneskog, Anna Landvad, Nikolai Matthews, Jorun Perander, Ingvild Maria Pettersen, Aslak Skau, Patrick Wilder Inga Margrete Aas, Morten Andreas Nome.

Fløyte: Tonje Elisabeth Berg, Linn Annett Ernø, Marianne Hafsaas, Ingrid Holmen.

Obo: Lena Brandvoll, Karen Egardt, Henriette Elnes, Helena Textorius.

Klarinett: Petter Langfeldt Carlsen, Hilde Åbø Eeg, Astrid Haug Norvold, Kristine Tjøgersen.

Fagott: Margrete Christensen, Magnus Kvam, Are Bøen Lauritzen, Anne Marie Nordbø.

Saksofon: Åsmund Devold.

Horn: Maria Flaate, Marie Solum Gran, Daniel Kjellesvik, Ingebjørg Sofie Larsen, Mari Rui Nygard, Bente Rognsaa, Marinette Tonning-Olsen.

Trompet: Roar Minde Fagerli, Hanne Marthe Grønneberg, Heidi Svansrud, Maren Ingeborg Tjernsli, Rune-Alexander Trygg.

Trombone: Tone Christin Lium, Signe M. Vadøy, Helene Øverlie.

Tuba: Thomas Andersen.

Pauker / slagverk: Jon Frode Berg, Anders Kregnes Hansen, Andrei Kassatkine, Jon Klavenæs, Heming Valebjørg.

Harpe: Ida Aubert Bang, Johannes Wik.

Piano / celesta: Julia Strelchenko.