2005
I: Elverumshallen 4.8
Dirigent: Joseph Swensen Solister: Ragnhild Heiland Sørensen, sopran Marianne Eklöf, alt Mathias Zachariassen, tenor Ole Jørgen Kristiansen, bass
Kor: Medlemmer av Cantate Domino, Valenkoret, Vest-Oppland Kammerkor, Collegium Vocale
SØDERLIND: Alfarheimr, op 59B (Dirigent: Trond Husebø)
IRGENS-JENSEN: Passacaglia
BEETHOVEN: Symfoni nr 9, op 125

II: Elverumshallen 8.8
Dirigent og konferansier: Per Kristian Skalstad Solister: Patrick Wilder, kontrabass (solistkonkurranse-vinner) Brynjar Schulerud Bilsbak, fiolin (solistkonkurranse-vinner) Håkan Hardenberger, trompet
BERWALD: Estrella de soria, overtyre
ALFVÈN: Midsommarvaka, op 19
LARSSON: Concertino for kontrabass og strykeorkester, op 45
NIELSEN: Hanedans fra operaen Maskerade, op 39
SVENDSEN: Romanse for fiolin og orkester, op 26
GRIEG: Hyldningsmarsj fra Sigurd Jorsalfar, op 56
TAMBERG: Konsert for trompet og orkester, op 42
SIBELIUS: Karelia-suite, op 11

III: Elverumshallen 14.8 / Stavanger konserthus 15.8
Dirigent: Ole Kristian Ruud Solister slagverk: Anders Loguin, Eirik Raude og solistkonkurranse-vinnerne Vemund Bergland, Andrei Kassatkine, Hans Petter Vabog, Heming Valebjørg
SIBELIUS: Finlandia, op 26
WALLIN: Tides (for 6 slagverkere og orkester)
SJOSTAKOVITSJ: Symfoni nr 5, op 47

2004
I: Elverumshallen 5.8 / Olavshallen, Trondheim 6.8
Dirigent: Andrey Boreyko Solist: Leif Ove Andsnes, klaver
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium (Elverum)
GRIEG: Norske danser nr 1, op 35 (Trondheim)
RACHMANINOV: Klaverkonsert nr 1, op 18
BERLIOZ: Symphonie Fantastique
II: Utendørs på Sagtjernet, Elverum 10.8
Dirigent: Ole Kristian Ruud Solist: Barbara Hendricks, sopran. Konferansier: Trond Berg
KORNGOLD: fra Captain Blood
TSJAIKOVSKIJ: Suite fra Svanesjøen
GRIEG: «Solveigs sang» fra Peer Gynt
GRIEG: «Solveigs vuggevise» fra Peer Gynt
GRIEG: «En svane» fra op 25
GRIEG: Norske danser nr 1, op 35
BRÆIN: Ut mot havet
WILLIAMS: Main title fra Star Wars
PUCCINI: «Signore ascolta» fra Turandot
PUCCINI: «O mio babbino caro» fra Gianni Schicci
BIZET: Les Toreadors fra Carmen
BIZET: Aragonaise fra Carmen
BIZET: «Habanera» fra Carmen
STRAVINSKIJ: Finale fra Ildfuglen

III: Elverumshallen 15.8 / Oslo konserthus 16.8
Dirigent: Terje Mikkelsen Solist: Henning Kraggerud, fiolin
MOZART: Fiolinkonsert nr 5, KV 219 (Adagio fra KV 261)
R STRAUSS: Ein Heldenleben, op 40

2003
I: Elverumshallen 31.7
Dirigent: Andrey Boreyko Solist: Arve Tellefsen, fiolin
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
BRAHMS: Fiolinkonsert i D-dur, op 77
RIMSKY-KORSAKOV: Sheherazade, op 35
II: Elverumshallen 5.8
Dirigent: Douglas Boyd Solist: Stian Eilertsen, trompet (vinner av solistkonkurranse). Konferansier: Lise Fjeldstad
Ensemble-ledere: Atle Sponberg (strykeorkester), Anders Loguin (slagverkensemble), Stephen Wick (messingensemble), Douglas Boyd (treblåsensemble)
TSJAIKOVSKIJ: Strykeserenade, op 48 (utdrag)
HAYDN: Trompetkonsert, Hob VIIe
SANDSTRÖM: Drums
BLAKE: Sinfonietta for 10 messinginstrumenter
R STRAUSS: Suite for blåserensemble, op 4 (utdrag)
TSJAIKOVSKIJ: 1812 Ouvertyre

III: Elverumshallen 10.8
Dirigent: Eivind Aadland Solist: Ole Edvard Antonsen, trompet
SÆVERUD: Kjempeviseslåtten, op 22a
SØDERLIND: Trompetkonsert, op 80
BARTOK: Konsert for orkester

2002
I: Elverumshallen 1.8
Dirigent: George Pehlivanian Solist: Alban Gerhard, cello
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
BERLIOZ: Romersk karneval, op 9
DVORAK: Cellokonsert, op 104
PROKOFIEV: Romeo og Julie, utdrag fra suite nr 1 og 2, op 64
II: Elverumshallen 6.8
Dirigent: Nicolae Moldoveanu Solister: Marita Kvarving Sølberg, sopran Elisabeth Dingstad, fiolin (solistkonkurranse-vinner) Fredrik Sjølin, cello (solistkonkurranse-vinner)
SMETANA: Moldau
DVORAK: «Rusalkas sang til månen»
VERDI: «Saper vorreste» fra Maskeballet
KODALY: Danser fra Galanta
KHATSJATURIAN: Adagio fra Spartacus, suite nr 2
TSJAIKOVSKIJ: Andante cantabile fra op 11 (arr. for cello og orkester)
DVORAK: Romanse, op 11 (arr. for fiolin og orkester)
LEHAR: «Vilja» fra Den glade enke
J STRAUSS: «Latterarien» fra Flaggermusen
BORODIN: Polovetiske danser, fra Fyrst Igor

III: Elverumshallen 11.8 / Grieghallen, Bergen 12.8 / Stavanger konserthus 14.8 / Oslo konserthus 16.8
Dirigent: Ole Kristian Ruud Solist: Leif Ove Andsnes, klaver
WALLIN: ID
BARTOK: Klaverkonsert nr 2
TSJAIKOVSKIJ: Symfoni nr 4

2001
Vinterprosjekt: Oslo konserthus 27.1 / Maihaugsalen, Lillehammer 28.1
Dirigent: Michael Tabachnik
MAHLER: Symfoni nr 6
I: Elverumshallen 2.8
Dirigent: Rolf Gupta Solist: Elisabeth Norberg-Schulz, sopran
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
VERDI: Ouvertyre fra La Forza del Destino
DONIZETTI: «So anch’io…» fra Don Pasquale
PUCCINI: «O mio babbino caro» fra Gianni Schicci
ROSSINI: Ouvertyre fra L’Italiana in Algeri
VERDI: «Caro nome…» fra Rigoletto
PUCCINI: «Quando me’n vo…» fra La Boheme
J STRAUSS: Csardas fra Flaggermusen
STRAVINSKIJ: Petrushka

II: Elverumshallen 7.8
Dirigent: Moshe Atzmon Solister: Martin Fröst, klarinett Elise Båtnes, fiolin. Konferansier: Knut Borge
TSJAIKOVSKIJ: Polonaise fra Eugen Onegin
MOZART: Klarinettkonsert i A-dur
TSJAIKOVSKIJ: 1812 Ouvertyre
SVENDSEN: Romanse fro fiolin og orkester, op 26
RAVEL: Suite nr 2 fra Daphnis et Chloe

III: Elverumshallen 12.8
Dirigent: Heinz Wallberg Solist: Jan-Erik Gustafsson, cello
R STRAUSS: Don Juan
PROKOFIEV: Sinfonia concertante, op 125
BRAHMS: Symfoni nr 1

2000
I: Elverumshallen 3.8
Dirigent: Kristjan Järvi Solist: Truls Mørk, cello
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
LUTOSLAWSKI: Symfoniske variasjoner
ELGAR: Cellokonsert
STRAVINSKIJ: Ildfuglen
II: Elverumshallen 7.8
Dirigent: Michel Tabachnik Solister: Randi Stene, mezzosopran
MAHLER: Adagio fra symfoni nr 10
MAHLER: «Wer hat  dies Liedlein erdacht» fra Des Knaben Wunderhorn
MAHLER: «Wo die schönen Trompeten blasen» fra Des Knaben Wunderhorn
MAHLER: «Lob des hohen Verstandes» fra Des Knaben Wunderhorn
MAHLER: «Das irdsiche Leben» fra Des Knaben Wunderhorn
MAHLER: «Urlicht» Symfoni nr 2, sats IV
RAVEL: La Valse
BRAHMS: Ungarske danser nr 1, 5, 17

III: Elverumshallen 11.8 / EXPO 2000, Hannover 13.8 / Konzerthaus Berlin 15.8
Dirigent: Ole Kristian Ruud Solist: Håvard Gimse, klaver
KAGEL: Fanfanfaren
HAUG: Il preluidio dell’ignoto
RAVEL: Klaverkonsert i G-dur
SJOSTAKOVITSJ: Symfoni nr 10

1999
I: Elverumshallen 5.8
Dirigent: Heinz Wallberg Solist: Terje Tønnesen, fiolin
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
MENDELSSOHN: Konsert for fiolin og orkester, op 64
MAHLER: Symfoni nr 1
II: Elverumshallen 9.8
Dirigent: Leon Spierer Solister: Mari Silje Andersen Samuelsen, fiolin  Håkon Andersen Samuelsen, cello
MOZART: Ouvertyre til Figaros Bryllup
MENDELSSOHN: Symfoni nr 4
MOZART: 1. sats fra Konsert for fiolin og orkester, KV 216
HAYDN: 3. sats fra Konsert for cello og orkester nr 2
PROKOFIEV: Marsj og Scherzo fra Kjærligheten til de tre appelsiner
RAVEL: Bolero
J STRAUSS: Wiener Blut
J STRAUSS: Radetzky-marsj

III: Elverumshallen 15.8 / Oslo konserthus 16.8
Dirigent: Ole Kristian Ruud Solist: Arve Tellefsen, fiolin
WAGNER: Ouvertyre til Tannhäuser
SJOSTAKOVITSJ: Fiolinkonsert nr 1
STRAVINSKIJ: Vårofferet

1998
I: Elverumshallen 6.8.
Dirigent: Heinz Wallberg Solist: Håvard Gimse, klaver
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
KVANDAL: Klaverkonsert (urfremførelse)
BRUCKNER: Symfoni nr 4
II: Elverumshallen 9.8
Dirigent: Ingemar Roos Solist: Frode Haltli, akkordeon
GUBAIDULINA: De profundis
R STRAUSS: Suite i B-dur, op 4
NYSTEDT: Pia memoria
WEILL: Klein Dreigroschenmusik

III: Elverumshallen 11.8
Dirigent: Leon Spierer
MAHLER: Adagietto fpr strykere
TSJAIKOVSKIJ: Serenade for strykeorkester, op 48
HINDEMITH: Sinfonische Metamorphosen
J STRAUSS: An der schönen blauen Donau

IV: Elverumshallen 16.8 / Oslo konserthus 17.8.
Dirigent: Arild Remmereit Solist: Ragnhild Heiland Sørensen, sopran
ELGAR: In the South, op 50
BELLINI: «Casta Diva» fra Norma
PUCCINI: «Signor Ascolta» fra Turandot
PUCCINI: «Un bel di, vedremo» fra Madame Butterfly
VERDI: «Ernani, Ernani, involami» fra Ernani
VERDI: » E strano!… e strano» fra La Traviata
STRAVINSKIJ: Symfoni i tre satser
BERLIOZ: Romersk karneval

1997
I: Elverumshallen 3.8
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 2
BEETHOVEN: Symfoni nr 4
BEETHOVEN: Symfoni nr 6
II: Elverumshallen 6.8
Dirigent: Marc Soustrot
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
BEETHOVEN: Symfoni nr 8
BEETHOVEN: Symfoni nr 3

III: Elverumshallen 11.8
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 5
BEETHOVEN: Symfoni nr 7

IV: Oslo konserthus 16.8 / Elverumshallen 17.8
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 1
BEETHOVEN: Symfoni nr 9

V: Beethovenhalle, Bonn 23.9
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 1
BEETHOVEN: Symfoni nr 4

VI: Beethovenhalle, Bonn 24.9
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 8
BEETHOVEN: Symfoni nr 5

VII: Beethovenhalle, Bonn 25.9
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 2
BEETHOVEN: Symfoni nr 7

VIII: Beethovenhalle, Bonn 26.9
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 6
BEETHOVEN: Symfoni nr 3

IX: Bonner Marktplatz 27.9
Dirigent: Marc Soustrot
BEETHOVEN: Symfoni nr 9

1996
I: Elverumshallen 7.8
Dirigent: Heinz Wallberg Solist: Kolbjørn Holthe, fiolin (solistkonkurranse-vinner)
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
MOZART: Fiolinkonsert nr 5
BRUCKNER: Symfoni nr 8
II:Oslo konserthus 12.8 / Elverumshallen 13.8
Dirigent: Marc Soustrot Solister: Ole Edvard Antonsen, trompet
GERSCHWIN:Suite fra Porgy and Bess
ZIMMERMANN: Trompetkonsert
LISZT: Les preludes
TSJAIKOVSKIJ: Capriccio Italien, op 45

III: Elverumshallen 18.8
Dirigent: Marc Soustrot Solist: Håvard Gimse, klaver
BERLIOZ: Le carneval romain
TVEITT: Klaverkonsert nr 5
HINDEMITH: Mathis der Mahler: Sinfonie

1995
I: Elverumshallen 2.8
Dirigent: Carlos Spierer Solist: Ingrid Røynesdal, klaver (solistkonkurranse-vinner)
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
DUKAS: L’apprenti sorcier
RIMSKY-KORSAKOV: Sheherazade
BEETHOVEN: Klavekonsert nr 3
II: Elverumshallen 7.8.
Dirigent: Paavo Berglund
C NIELSEN: Symfoni nr 1
RAVEL: Sheherazade
BRAHMS: Symfoni nr 1

III: Elverumshallen 13.8 / Oslo 14.8 / Tynset 15.8 / Inderøy 16.8 / Trondheim 17.8
Dirigent: Paavo Berglund Solister: Helge Kjekshus, klaver Henning Kraggerud, fiolin Natasja Brodsky, cello(?)
GLASUNOV: Valse konsertante
BEETHOVEN:; Triple concerto
SIBELIUS: Symfoni nr 2

1994
I: Elverumshallen 3.8
Dirigent: Ari Rasilainen Solist: Eirik Raude, slagverk (solistkonkurranse-vinner)
SØDERLIND: Østlandsk Festpreludium
IRGENS-JENSEN: Pasacaglia
CRESTON: Concertino for marimba og orkester
MAHLER: Symfoni nr 1
II: Elverumshallen 4.8.
Dirigent: Ari Rasilainen Solist: Arja Saijonmaa, sang
Populærkonsert

III: Oslo konserthus 8.8 / Elverumshallen 9.8
Dirigent: Marc Soustrot Solist: Truls Mørk, cello
WALTON: Portsmouth Point
ELGAR: Cellokonsert
MESSIAEN: L’Ascension
RAVEL: Daphnis et Chloe (suite nr 2)

IV: Elverumshallen 14.8
Dirigent: Marc Soustrot Solist: Michael Collins, klarinett
JOLIVET: Fanfares pour Britannicus
SCHÖNBERG: Verklärte Nacht
MOZART: Klarinettkonsert
STRAVINSKIJ: Ildfuglen

1993
I: Elverumshallen 4.8
Dirigent: Ari Rasilainen Solist: Øystein Sonstad, cello (solistkonkurranse-vinner)
GRIEG: Symfoniske danser nr 1 og 4
SCHUMANN: Cellokonsert
SJOSTAKOVITSJ: Symfoni nr 5
II: Elverumshallen 8.8 / Oslo konserthus 9.8
Dirigent: Hans Vonk Solist: Eva Knardahl, klaver
WALLIN: ID
GRIEG: Klaverkonsert i a-moll
TSJAIKOVSKIJ: Symfoni nr 6

III: Elverumshallen 17.8
Dirigent: Emmanuel Krivine Solist: Marianne Thorsen, fiolin
HUMPERDINCK: Hänsel und Gretel
MENDELSSOHN: Fiolinkonsert i e-moll
MUSORGSKIJ / RAVEL: Bilder fra en utstilling